Уеб камера от град Добрич - център, вход Кооперативен пазар, магазини сергии, времето на живо

Добрич времето уеб камера онлайн на живо център Кооперативен пазар, вход на закрит пазар, магазини сергии, пешеходна зона, live online camera

Уеб камера от Добрич - град в Североизточна България, в южната част на географския район Добруджа. Градът е разположен по двата бряга на малката Добричка река (Суха река) на 220 м. надм. височина. Добрич отстои на 50 км. от Варна, на 92 км. от Силистра и на 34 км. от Балчик. Добрич е предпочитан от много хора, заради доброто му разположение (на около 30 км. от Черно море). В периода 1949 - 1990 год. градът е преименуван на Толбухин. Днес автомобилите от Добричка област са с регистарциони табели с абревиатура ТХ, което се е запазило от предишното име на града.

ВРЕМЕТО ОТ БЪЛГАРИЯ В МОМЕНТА НА ЖИВО ЧРЕЗ УЕБ КАМЕРИТЕ

Сайта предоставя информация за времето днес от България, чрез онлайн уеб камери за видео наблюдение на живо от градове, села, малки населени места, вилни зони, бизнес камери на закрито, морски и планински курорти.

Република България е държава в юго-източна Европа, в източната част на Балканския полуостров. Страната граничи с Черно море на изток, с Гърция и Турция на юг, с Република Македония и Сърбия на запад и с Румъния на север. България е с площ 111 хиляди km². и с население 7,153 милиона души. Столица е град София. България членува в Европейския съюз и НАТО.

България предлага идеални условия за туризъм със своите морски, зимни и балнео курорти, красиви природни гледки, както и много исторически забележителности, разпръснати по всички краища на страната. Уеб камери и времето на живо от големи и малки градове в България: София - столица, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Ардино, Айтос, Асеновград, Белица, Белоградчик, Берковица, Благоевград, Велико Търново, Велинград, Видин, Враца, Габрово, Глоджево, Димитровград, Добрич, Долни Чифлик, Дупница, Елхово, Златоград, Казанлък, Карлово, Копривщица, Костенец, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Мелник, Момчилград, Нова Загора, Нови Искър, Павликени, Пазарджик, Перник, Петрич, Плевен, Разград, Разлог, Самоков, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян, Сопот, Троян, Трявна, Търговище, Харманли, Хасково, Чирпан, Шумен, Ямбол.

Уеб камери и времето на живо от морски курорти, комплекси, хотели, местности, къмпинги, плаж, плувен басейн, заливи, брегове, Черно море. По Българското черноморско крайбрежие, от нос Сиврибурун на границата с Румъния и до устието на Резовска река на границата с Турция, се редуват просторни плажни ивици и живописни скални брегове, които са едни от главните туристически атракции. Южното крайбрежие има широки и дълги плажове за разлика от северното, което има скалист релеф. Златни пясъци, Албена, Арапя, Бяла, Китен, Царево, Лозенец, Св. Константин и Елена, Балчик, Каварна, Шкорпиловци, Слънчев Бряг, Равда, Поморие, Елените, Свети Влас, Обзор, Несебър, Приморско, Созопол, Бургас, Варна.

Уеб камери и времето на живо от планински и зимни курорти, ски писти, хижи, върхове, хотели, природни паркове и резервати, интересни местности, планини и равнини, Тракия, Добруджа, Дунавска равнина. България е сред популярните дестинации за зимни спортове и туризъм. В страната са построени и оборудвани няколко ски курорта с отлични условия за ски, ски бягане и сноуборд. Зимния сезон е от декември до април. Алеко - Витоша, вр. Черни връх, Мотен, Лалето, Офелиите, Ветровала, Боерица, Банско - Пирин, Беклемето, Боровец - Рила, Копривки, вр. Мусала - Рила, Осогово, Пампорово, Рилски Езера, вр. Рожен - Родопи, местн. Семково, местн. Цигов чарк, Чепеларе, Узана, Стара планина, х.Амбарица, засл. Ботев, засл. Орлово гнездо, х.Дерменка, х.Добрила, х.Ехо, х.Ком, х.Мазалат, х.Плевен, х.Равнец, х.Триглав, х.Тъжа, х.Ястребец, яз. Батак, яз. Доспат.

Камерите събрани тук са собственост на фирми, хотели, обществени организации, предприятия, общинска охрана или частни лица със свободен достъп за всички. Но някои от поддържащите ги и обслужващи 'момченца' с болно его, мислейки се за 'гуру', постоянно ги крият променят IP/порт или заключват с 'тайни' пароли за достъп до картина от камерите. Затова тези камери са 'тука има, тука нема'. Хубава работа, ама - каква беше? На останалите голямо БЛАГОДАРЯ, че позволяват да гледаме и да се наслаждаваме на различни кътчета от градове, села, местности, морски и планински курорти на страната ни.

Възможно е част от камерите да са временно недостъпни, при технически проблем, особено през празничните и почивни дни. Някои камери са сезонни и не се поддържат целогодишно. За да гледате онлайн стрийминга, трябва минимална скорост над 5 Mbps (мегабита/сек.) свързаност (download) от вашия доставчик. При зареждане на картината от камерите с Flash player е необходимо време от около 5-10 сек. за картина. Ако камерата не е включена, опитайте по-късно отново.

УЕБ КАМЕРА ЗА ИНТЕРНЕТ ПРОТОКОЛ ИЛИ IP КАМЕРА.

IP камерата, обикновено се използва за наблюдение и която, за разлика от аналоговите камери за видеонаблюдение, може да изпраща и получава данни чрез компютърна мрежа и интернет. Въпреки че повечето камери, които правят това, са уеб камери, терминът "IP камера" или "netcam" обикновено се прилага само за тези, използвани за наблюдение.

IP камерите са два вида: IP камери които изискват мрежов цифров видеорекордер (NVR), (DVR) за обработка на запис, видео, алармено управление и IP камери, които не изискват NVR, DVR тъй като камерите имат вградена функция за запис и по този начин могат да записват директно на стандартни носители за съхранение, като например SD карти, NAS (мрежово съхранение) на компютър или сървър.

Първата IP камера бе създадена през 1996 г. от Axis Communications. Тя е наречена Axis Neteye 200. Тя използва персонален уеб сървър, вътрешен за камерата. Axis и Mobotix през 1999 г. започват да използват вграден Linux, за да управляват камерите си, като по този начин камерата не изисква лицензиран софтуер за запис на видео за събитието. Axis също така публикува документация за API ниско ниво, наречено "VAPIX", което се основава на отворените стандарти на HTTP и протокола за стрийминг в реално време (RTSP). Тази отворена архитектура е предназначена да насърчи производителите на софтуер от трети страни да разработят съвместим софтуер за управление и записване.

IP камерите се предлагат с разделителна способност от 0,3 (VGA резолюция) до 29 мегапиксела. Както и в телевизията, в началото на 21-ви век се наблюдава промяна в резолюцията на видео с висока разделителна способност (HD), 720p или 1080i и широкоекранен формат 16:9 Стандартното съотношение за лаптопите (MacBooks са 16:10.), защото дисплеите са предназначени за гледане на видео.

Стандарти за IP камери. Предишните поколения аналогови камери за видеонаблюдение използват установени телевизионни формати за разпространение (например Common Intermediate Format (CIF), NTSC, PAL и SECAM). IP камерите могат да се различават помежду си във функции, схеми за видео кодиране (компресия), налични мрежови протоколи и приложния програмен интерфейс (API), които се използват от софтуер за управление на видео.

IP видеонаблюдение. През 2008 г. бяха образувани две отраслови групи: Форумът за свободна видеовръзка (ONVIF) и Алиансът за съвместимост на физическата сигурност (PSIA) - основана от 20 компании-членки, включително Honeywell, GE Security и Cisco. ONVIF е основана от Axis, Bosch, Sony и всяка група вече има много членове.

IP камерите, имат видео компресия около 1-2 Mbit/s за разделителна способност 720p/1080p при скорост на кадрите (25/30 fps). Уеб камерите от нисък клас с резолюция 320 × 240, средни уеб камери, с резолюция 640 × 480, (10 кадъра/сек.) и уеб камери от висок клас, с резолюция 1280 × 720 (720p) и резолюция 1920 × 1080 (1080p). Видео връзката с интернет изисква статичен IP адрес или динамичен DNS. Някои IP камери имат собствен софтуер с вграден динамичен DNS.

IP камерите могат да използват Wi-Fi, безжична мрежа за предаване на команди за PTZ (pan, tilt, zoom) през една мрежа. Защитено предаване на данни чрез шифроване и удостоверяване като WPA, WPA2, TKIP, AES. Отдалечена достъпност, позволяваща на видео от IP камери да се гледат от компютър, мобилни смартфони, таблети и други устройства.

© Copyright 2015 | All Rights Reserved | Поверителност